Каркач починає з перемоги

Старт сезону став багатим на події та відзначився цікавою боротьбою в різних класах. Зокрема в абсолюті визнаним лідерам чемпіонату попередніх сезонів Алексу Каркачу та Павлу Лихачу спробували кинути швидких пілотів. Зокрема поляк Юрей Богдановіч на Hyundai i20 WRC 2016, яким блискуче провів перший день, вигравши п’ять з восьми спецділянок і загалом перший день, проте спіткнувся на першій СД другого дня і був змушений зійти. Після зходу поляка, лідерство захопив естонець Харто Рейнарт на Hyundai i20 WRC 2016. Він впевнено лідирував, потрохи збільшуючи свій відрив від конкурентів, проте невдача спіткала і його. І найбільш прикро те, що фатальною для нього стала остання спецділянка. А от Алекс Каркач на VW Polo R WRC 2016 вичікував помилки суперників і дочекався. Росіянин оформив першу перемогу в сезоні і вже 11 в історії чемпіонатів України.

Українець Павло Лихач на Ford Fiesta RS WRC намагався нав’язати нав’язати боротьбу Алексу, але росіянин їхавши слідом за Павлом міг контролювати ситуацію. На фініші їх розділило більше 16 секунд.

Напружена боротьба відбувалась за третє місце між сербом Стефаном Смільковічем на Citroen DS3 WRC, росіянином Александром Боркуновим та естонцем Свеном Сілдом (обоє на Hyundai i20 WRC 2016). Цікаво, що в перший день їх боротьба була тільки за позицію в районі 6 місця. Але зходи лідерів дали шанс їм поборотись за подіум. І боротьба була до останніх метрів. Трьох пілотів на фініші розділило трохи менше двох секунди. Смільковіч на фініші був на 0,27 секунди швидшим за Боркунова (4 місце). Сілд задовільнився п’ятим місцем.

В класі WRC 2 впевнено переміг фін Юркі Ніємела на Ford Fiesta R5. Він ще в перший день захопив лідерство і в другий день тільки збільшував розрив від другого місця. Другим став росіянин Деніс Малишев (також на Ford Fiesta R5), який завдяки фінішному спурту та помилці суперника («спін» на СД15) обійшов литовця Ігнаса Аугустоніса на Skoda Fabia R5.

Антон Кочетков на Ford Fiesta S1600 був найшвидшим в класі WRC 3. В перший день йому конкуренцію намагався скласти Андер Вііанд на Opel Corsa C S1600. Проте в другий день його переслідували помилки і він відстав від Антона на півтори хвилини. Проте це не завадило йому зберегти друге місце. Бронзу на етапі завоював Олександр Підлуський на Citroen DS3 R3-MAX.

В класі WRC Junior перші два місця за росіянинами на Opel Adam R2 Сергеєм Івановим та Ільєю Солдаковим. При чому Сергей «привіз» другому місцю дві з половиною хвилини. Феноменальна швидкість. Третім в перший день був українець Олександр Арич. Проте через певні обставини він в другий день не зміг стартувати і його місце на подіумі зайняв його співвітчизник Іван Гонцов на Peugeot 208 R2.